Starostlivosť o intímne partie

Vaginálna mykóza

Ide najčastejšie o kvasinkové ochorenie spôsobené kvasinkou “Candida albicans”, ktorá je bežnou súčasťou mikroflóry vnútri pošvy. Pri nerovnováhe tejto mikroflóry môže dôjsť k premnoženiu kvasiniek a rozvoju nepríjemných ťažkostí, ktoré najčastejšie končia návštevou gynekológa. Prejavuje sa bielym výtokom tvarohovité konzistencie sprevádzaným urputným svrbením , pálením a bolesťou pri močení a pohlavnom styku.

Vaginálna mykóza sa bežne lieči antimykotikami, ktoré sa aplikujú vo forme vaginálnych čapíkov, krémov alebo masťami. Ascendentným šírením (smerom nahor) môže dôjsť k zápalu maternice alebo močových ciest. Podľa štatistík sa s vaginálnou mykózou zoznámi za svoj život až 75% žien, každá druhá nimi trpí opakovane, chronicky sa potom vyskytuje u 5% žien.

Nerovnováhu vaginálnej mikroflóry spôsobuje rad faktorov – hektický životný štýl plný stresu, upnuté oblečenie zo syntetických materiálov, priemyselne spracované potraviny s nadbytkom jednoduchých cukrov a rôzne hormonálne výkyvy (tehotenstvo, prechod, menštruácia, tabletka “po”) i sexuálna aktivita.

Feel Fresh 5x2g biolog.prísada do kúpeľa

Českí vedci objavili, že múdra huba (Pythium oligandrum) si poradí nielen so zápachom nôh, ale aj s vredmi predkolenia, atopickým ekzémom, lupienkou (psoriázou), mykózami a paradentózou.

feel-freshFEEL FRESH – prípravok s obsahom mikroflóry Pythium oligandrum určený pre kožu náchylnú k zapareniu a pre starostlivosť o miesta náchylné k výskytu kvasiniek (najmä rodu Candida).

Aplikácia: Oplachy po dobu 30-60 minút najlepšie tri dni po sebe.
Návod:
1. Napustíme príjemne vlažnú vodu do sedacej vane.
2. Do fľaštičky s prípravkom nalejeme vlažnú vodu a dobre pretrepeme.
3. Zmes vylejeme do pripravenej vlažného kúpeľa (sedacia, kúpacia vaňa).
4. Vo vytvorenom kúpeli, za občasných vírivých pohybov rúk sa kúpeme po dobu 30 – 60 minút (je možné kúpeľ predĺžiť a doliať teplú vodu), potom kúpeľ vypustíme.
Kúpeľ opakujeme podľa potreby, najlepšie tri dni po dobe.
Po dobu 12 hodín nepoužívame iné prípravky na ošetrovanie kože, okrem bežnej hygieny.

kúpiť v obchode

 

Môžete skúsiť aj bylinkový kúpeľ
Uvarte si čaj z kamiliek, prasličky, rebríčka, dubovej kôry, myrty alebo šalvie. Bylinky preceďte a čaj nalejte do vane, prípadne do lavóra a doprajte si sedavý kúpeľ. Oslobodí vás od svrbenia a nepríjemných pocitov vo vagíne, pretože obsahuje protizápalové lát­ky.

Intímna hygiena

Pokiaľ trpíte vaginálnou infekciou a pociťujete nepríjemné príznaky, umývaním bežnými mydlami ich môžete ešte zhoršiť. Je teda potrebné používať umývací gél vyvinutý cielene pre špeciálnu intímnu hygienu pri vaginálnych ťažkostiach.

Canesten IntimGel

CanestenPokožka v intímnych partiách je citlivá a preto je dôležité ju ošetrovať špeciálnym gélom na intímnu hygienu bez konzervačných látok, farbív a mydla.
IntimGel pomáha neutralizovať nadmerne kyslé prostredie a podporuje vaginálnu mikroflóru. Špeciálna intímna hygiena v čase vaginálnych ťažkostí vám poskytne rýchlu úľavu od pocitu svrbenia a pálenia pokožky už do 15 minút.
Intímny gél sa odporúča používať 2x denne, najlepšie ráno a večer. Nanáša sa mokrú pokožku v intímnych partiách a opláchne sa dostatočným množstvom vody.

kúpiť v obchode

 

Leave a Comment