Prípravky z brusníc na zápal močových ciest

Silné pálenie, neustále nutkanie na močenie, rezanie pri močení a bolesti v podbrušku. Hovorí vám to niečo?
Môže sa jednať o infekciu alebo zápal močových ciest

Zápaly močových ciest dokážu naozaj poriadne znepríjemniť život, a to najmä ženám. Je to veľmi nepríjemné ochorenie, ktoré postihuje ženy, mužov a nevyhýbajú sa ani malým deťom.

Čo môže pomôcť pri infekcií močových ciest

Existuje viacero metód, ako zmenšiť ich príznaky a urýchliť liečbu. Urológovia aj nefrológovia odporúčajú užívať popri predpísanej liečbe extrakt z brusníc. Ide najmä o kanadské brusnice, ktoré sú silnejšie ako všetky ostatné, obsahujú množstvo vitamínov, bioflavonidy a ďalšie prírodné látky, ktoré prospievajú močovému ústrojenstvu.

Brusnice na zápal močových ciest

Brusnice sú báječné ako prevencia, ako aj liečba prvotných príznakov zápalov močových ciest. Obsahujú látky, ktoré bránia usadzovaniu baktérií na stenách močových ciest a pomáhajú tak účinne predchádzať vzniku zápalov. Ak hľadáte vhodnú a navyše chutnú prevenciu, brusnice sú jednoznačne správnym riešením.

Ak užívate brusnicový extrakt, infekcie sú menej časté, až vymiznú a klesá potreba nasadzovať antibiotiká. Brusnicový extrakt nepomáha len pri zápale močových ciest. Ľudia, ktorým sa zápaly opakujú, ho môžu užívať aj preventívne.
Brusnicová šťava pomáha predchádzať žalúdočným vredom a podľa niektorých výskumov prispieva aj k odstraňovaniu baktérií z ústnej dutiny. Sirupy alebo šťavy obsahujú veľké množstvo cukru a nie sú vhodné pre diabetikov. Tablety zas môžu príliš zaťažovať žalúdok, pretože sú ťažšie rozložiteľné. Najvhodnejšie sú kapsuly, ktoré sú šetrnejšie k žalúdku.

Extrakt z brusníc dostať v lekárňach vo forme tabliet. Je lepšie vybrať si také, ktoré obsahujú čo najväčší obsah brusníc.

O prípravku Urofit Klas, ktorý normalizuje činnosť močových ciest sme už písali. Sila Urofitu spočíva v kombinácii brusnicového extraktu, brusnicového proteínového prášku a vzácnu D-manózu.

Ponuka ďalších prípravkov s obsahom brusnice:

Walmark Urinal Akut 20 tbl.
urinal-akut-20-brusnica

do obchodu

100% šťava z brusnice 1000 ml
brusnica-stava

do obchodu

Mega Brusnice 500 mg 50 kapslí + 10
mega-brusnice

do obchodu

Urinox 30 kapslí
urinox-30

do obchodu

 

Ďalšie prípravky s brusnicou

 

Leave a Comment